معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی الزهرا (س) با همکاری مرکز مشاوره این واحد برگزار کرد

برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی خشونت علیه خود در زنان اولین نشست با محوریت خودزنی در دختران نوجوان و چالش نهنگ آبی

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۱ کد : ۶۹۴۹ آخرین اخبار آموزشی
برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی خشونت علیه خود در زنان اولین نشست با محوریت خودزنی در دختران نوجوان و چالش نهنگ آبی دبیر اجرایی سلسله نشست‌های تخصصی خشونت علیه خود در زنان از برگزاری هر سه ماه یکبار این نشست‌ها خبر داد.
برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی خشونت علیه خود در زنان  اولین نشست با محوریت خودزنی در دختران نوجوان و چالش نهنگ آبی

دبیر اجرایی سلسله نشست‌های تخصصی خشونت علیه خود در زنان از برگزاری هر سه ماه یکبار این نشست‌ها خبر داد.
فاطمه امانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: نخستین نشست از این سلسله نشست‌ها آذر برگزار شد و امروز دومین نشست برگزار می‌شود.
وی افزود: سومین نشست در اردیبهشت خواهد بود و چهارمین نشست نیز به صورت بین المللی برگزار می‌شود.
وی گفت: با توجه به اینکه روانشناسان و جامعه شناسان از نزدیک با آسیب خشونت علیه خود مواجهند تصمیم به برگزاری این نشست‌های علمی و تخصصی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه الزهرا گرفته شد.
امانی افزود: نشست اول با موضوع بررسی چالش نهنگ آبی (بازی رایانه ای) با حضور روانشناسان، جامعه شناسان، حقوقدانان و پلیس فتا برگزار شد.
وی گفت: نشست امروز نیز با موضوع خودزنی در دختران نوجوان با همکاری روانشناسان، جامعه شناسان، آموزش و پرورش و فرمانده انتظامی تهران بزرگ برگزار می‌شود.
امانی افزود: در نشست نخست به آسیب شناسی خشونت علیه خود پرداخته شد و نشست امروز به درمان و پیشگیری می‌پردازد.
وی گفت: ارائه تعریفی از خودزنی همچنین بررسی عواملی که منجر به خودزنی می‌شود، علائم خودزنی نشانه‌های هشدار دهنده خودزنی، پیشگیری از عوامل خودزنی و در نهایت درمان خودزنی از جمله مباحث نشست امروز است.
دبیر سلسله نشست‌های تخصصی خشونت علیه خود در زنان افزود: چهارمین نشست که به صورت بین المللی و با همکاری کشور‌هایی که با این موضوع مواجهند برگزار خواهد شد علاوه بر ارائه نشست‌های تخصصی کارگاه‌های مهارت آموزی نیز برگزار می‌شود.
وی گفت: کارگاه‌هایی همچون مهارت زندگی، ارتباط مؤثر، جرأت ورزی، پیشگیری و مداخلات درمانی در خودزنی و خودکشی مقابله با خُلق منفی و باور‌های ناکارآمد، مدیریت خشم و راهکار‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی و رفتار‌های پرخطر از جمله این کارگاه هاست

 

کلید واژه ها: نهنگ آبی جهاد دانشگاهی الزهرا جهاد الزهرا جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) جهاد دانشگاهی خشونت علیه خود خشونت علیه زنان زنان آسیب اجتماعی مدیریت خشم خود زنی خود کشی مشاوره مرکز مشاوره مرکز مشاوره جهاد الزهرا (س) معاونت آموزشی جهاد الزهرا (س)


نظر شما :