مراسم "شب یلدا" در جهاددانشگاهی واحد الزهرا(س) برگزار شد

در آستانه فرارسیدن بلندترین شب سال، به همت جهاددانشگاهی واحد الزهرا(س)، روز دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰مراسمی به مناسبت شب یلدا در جهاددانشگاهی واحد الزهرا (س) برگزار شد.
مراسم "شب یلدا" در جهاددانشگاهی واحد الزهرا(س) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد الزهرا(س)، در میان ملت‌ها و اقوام و پیروان ادیان و مذاهب، سنت‌ها و رسم‌هایی پسندیده از گذشته تاکنون در کار بوده و هست که این سنت‌های پسندیده مصداق این حدیث شریف هستند که پیامبرگرامی اسلام(ص) فرمود: هرکه راه و رسم نیکویی را بنیان نهاد، در پاداش عمل به آن تا روز قیامت سهیم است بی‌آنکه از اجر دیگران کاسته شود. از جمله این رسوم کهن که هر ساله با تاکید بر دورهمی های اعضای خانواده برگزار می گردد، یلدا است.
واژه «یلدا» به‌معنای «زایش زادروز» و تولد است. ایرانیان باستان با این باور که فردای شب یلدا با دمیدن خورشید، روزها بلندتر می‌شوند و تابش نور ایزدی افزونی می‌یابد، آخر پاییز و اول زمستان را شب زایش مهر یا زایش خورشید می‌خواندند و برای آن جشن بزرگی برپا کرده و با جمع شدن در کنار اعضای خانواده و دوستان، لحظات را پاس می دارند. با هدف تاکید بر روابط صمیمانه در بین کارکنان، جهاددانشگاهی واحد الزهرا (س) مراسمی به مناسبت "شب یلدا" با حضور جمعی از کارکنان و اساتید دانشگاه برگزار کرد.

کلید واژه ها: شب یلدا جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س)


( ۱ )

نظر شما :