گفتگو با مادری که در مسیر کارآفرینی قدم برداشت

۲۳ آذر ۱۴۰۱ | ۲۳:۲۱ کد : ۵۱۷۰۹ آخرین اخبار تجاری سازی و اشتغال
در سومین دوره نمایشگاه مشاغل خانگی که به مدت سه روز در تاریخ های ۲۱، ۲۲ و ۲۳ آذرماه ۱۴۰۱ برگزار شد، با خانم زینب خدا دوست (کارآفرین) که همراه با فرزندش در نمایشگاه حاضر بود گفتگو انجام شد.
گفتگو با مادری که در مسیر کارآفرینی قدم برداشت

زینب خدا دوست همراه با فرزند خردسالش یکی از مادران حاضر در نمایشگاه که از تجربه خود از راه اندازی یک شغل خانگی و کارآفرینی برای روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) روایت نمود. طبق روایت این بانوی کارآفرین، وی کارش را از همان آشپزخانه کوچک منزلش شروع کرده و از کودکی علاقه زیادی به هنر داشته است و الان بعد از چند سال برای خودش یک کارگاه راه انداخته است. 
خدادوست گفت: اگر تشویق ها و حمایت های مادر و همسر نبود شاید هیچ وقت نمی توانستم به این کارگاه کوچک برسم. او کارش را با رزین و چوب شروع کرده است. می گوید اولین مشتریش مادرش بوده است و بعد از آن به مرور دوستان و آشنایان با کارهای ایشان آشنا شدند. او می گوید اگر بازار یا نمایشگاه دائمی وجود داشته باشد این فعالیت رونق بیشتری پیدا می کند. البته پیام رسان ها در حال حاضر خیلی کمک کننده هستند به خصوص برای افرادی که دارای فرزند هستند و امکان بیرون رفتن از خانه و حضور در بازارچه های متنوع را ندارند، پیام رسان ها کمک خوبی برای فروش به می کنند. این بانو در ادامه روایت های خود نقل نمود که: اوایل فکر نمی کردم مشتری زیادی پیدا شود ولی الان به لطف خدا سفارش ها رو به افزایش است. او ادامه داد: در حال حاضر به دوستانی که علاقمند به این حرفه هستند به صورت رایگان آموزش می دهم و به عنوان کارآموزی در کارگاه کوچکی که راه اندازی کردم در آماده کردن سفارشات به من کمک می کنند. وی در نهایت تاکید کرد: هدف من از ایجاد این کارگاه حمایت از کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای جوانان در آینده است. انشاالله.


نظر شما :