جلسه اندیشه‌ورزی کارگروه تمدن اسلامی اندیشکده بانوان جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س)

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۷ کد : ۴۳۷۶۶ آخرین اخبار پژوهشی و خدمات مشاوره سلامت
با بازدید لاله افتخاری عضو هیئت‌علمی دانشگاه شاهد و مشاور امور بانوان کمیته امداد امام خمینی(ره) انجام شد.
جلسه اندیشه‌ورزی کارگروه تمدن اسلامی اندیشکده بانوان جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س)

به گزارش روابط‌عمومی جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س)، لاله افتخاری عضو هیئت‌علمی دانشگاه شاهد و مشاور امور بانوان کمیته امداد امام خمینی(ره) در تاریخ ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ از اندیشکده بانوان جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) بازدید نموده و با فعالیت‌های این اندیشکده آشنا شد. افتخاری در این بازدید ضمن تاکید بر اهمیت فعالیت در حوزه زنان و تمدن اسلامی، در خصوص برنامه عملیاتی کارگروه تمدن اسلامی راهبردهایی را مشخص نمود. ایشان در این جلسه ضمن تبیین موضوعات محوری این کارگروه، مطالعه و تفسیر قرآن‌کریم، سیره اهل‌بیت(س) و تاریخ اسلام و معرفی بانوان موفق در حوزه‌های متفاوت را به‌عنوان اولویت حوزه‌های فعالیت کارگروه تمدن اسلامی مشخص نمودند.

 همچنین ایشان به‌عنوان قدم اول بر گردآوری بانک اطلاعاتی از دانش‌های از پیش موجود همچون مقالات، نشست‌ها، آثار و همایش‌های برگزار شده و همچنین فرمایشات رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) تاکید نمودند.

افتخاری خاطرنشان نمود که وقتی از زن صحبت می‌شود تمام ابعاد آن از جمله ابعاد اقتصادی، اجتماعی، خانوادگی و شخصی باید در نظر گرفته شود. کارگروه تمدن اسلامی اندیشکده بانوان جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) نیز باید بتواند این جامعیت را در حوزه زن و تمدن اسلامی مدنظر قرار دهد. سپس در خصوص برنامه عملیاتی ۶ماهه کارگروه تمدن اسلامی با حضور دبیران کارگروه‌های اندیشکده بانوان تصمیم‌گیری شد.

همچنین در این بازدید زهرا نقی‌زاده، رئیس واحد الزهرا(س) به معرفی ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) پرداخت. ایشان در بخشی از صحبت‌های خود بیان کردند: جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) تنها واحد تک جنسیتی جهاد دانشگاهی است که در راستای اهداف و سیاست‌های نظام اسلامی و دانشگاهی به طور ویژه در حوزه بانوان جامعه فعالیت می‌نماید. از جمله ویژگی‌های شاخص این واحد فعالیت‌های پژوهشی (در قالب گروه پژوهشی مسائل اجتماعی زنان)، فعالیت‌های آموزشی (در قالب دوره‌های تخصصی مهارت‌محور، مرکز کارآفرینی و اشتغال با اجرای موفق طرح ملی مشاغل خانگی در 3 سال پیاپی با پوشش 1500 نفر و همچنین تنها مرکز علمی کاربردی ویژه بانوان در کشور با حضور بیش از 70 مدرس و استاد مجرب و متخصص در 16 رشته دانشگاهی)، مرکز نوآوری و کلینیک کسب‌وکار و همچنین مرکز تخصصی خدمات روان‌شناسی و مشاوره ازدواج و تحکیم خانواده (دارای مجوز از سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور و وزارت ورزش و جوانان) می‌باشد که با حضور اساتید و متخصصان مرتبط و اثربخش اقدام به مداخلات تخصصی روان‌شناختی و اجتماعی و ارایه خدمات متعدد به بانوان کشور عزیزمان می‌نماید.

در نهایت لاله افتخاری بر استفاده از ظرفیت‌های طرفین در راستای ارتقای سطح فعالیت‌های حوزه زن و تمدن اسلامی تاکید نمود.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) لاله افتخاری کمیته امداد اندیشکده بانوان


نظر شما :