معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی الزهرا (س) با همکاری مرکز مشاوره این واحد برگزار کرد

برگزاری کارگاه آموزشی تاب آوری و مدیریت استرس در مناطق عملیاتی آتش نشانی و سامانه های حمل و نقل شهری

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۷:۳۷ کد : ۶۹۴۸ تاپ خبر آموزشی
کارگاه آموزشی «تاب آوری و مدیریت استرس , و مدیریت خشم » در مناطق عملیاتی سازمان آتش نشانی و سامانه های حمل و نقل شهری با حضور آتش نشانان و خانواده های و رانندگان آنان برگزار گردید.
برگزاری کارگاه آموزشی تاب آوری و مدیریت استرس در مناطق عملیاتی آتش نشانی و سامانه های حمل و نقل شهری

در پی هماهنگی سازمان آتش نشانی تهران و اداره سلامت، با معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد الزهر و با توجه به شغل پر استرس آتش نشانان ورانندگان و مواجهه با حوادث و صحنه های دلخراش و تاثیر روانی این مسائل بر روحیه نیروهاو ضرورت توجه به این امر ،  برگزاری کارگاه های آموزشی تحت عنوان تاب اوری ، مدیریت استرس و مدسیریت خشم  ویزه اتش نشانان و خانواده هایشان ، رانندگان سامانه حمل و نقل شهری مناطق 22 گانه شهر تهران درقالب 88کارگاه آموزشی در   4فاز در دستور کار معاونت  اموزشی جهاد دانشگاهی قرار گرفت .

 

که فاز اول : 24 کارگاه  با موضوع تاب اوری از 30/10/97الی 30/11/97 ا برای آتش نشانان و خانواده هایشان  و رانندگان سامانه حمل و نقل شهری توسط مدرسین متخصص و مجرب جهاد دانشگاهی واحد الزهراء(س)در ایستگاه های آتش نشانی  و سامانه های حمل و ننققل شهر تهران بربرگزار گردید .
بر و مورد استقبال آتش نشانان و خانواده های آنان و رانندگان قرار گرفت و تداوم برگزاری این دوره ها  را خواستار شدند.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان :زینب نصیری با اشاره به وجود استرس زیاد در شغل آتش نشانی، اظهار داشت

کارکنان سازمان آتش نشانی از یک سو به طور دائمی در معرض مواد سمی، شوک‌های عاطفی بالا و استرس ناشی از آسیب جسمی در ضمن انجام وظیفه خود هستند و از سوی دیگر خانواده‌های آنان نیز در تحمل آن استرس‌ها شریک هستند؛ بنابراین آموزش مهارت‌های موردنیاز برای مواجهه با شرایط سخت شغلی و تاب آوری برای این قشر از جامعه ضروری به نظر می‌رسد.

وی اعلام کرد: در همین راستا اداره کل سلامت شهرداری تهران به منظور حفظ و ارتقای سلامت همه جانبه پرسنل سازمان آتش نشانی و خانواده‌های آنان با همکاری سازمان آتش نشانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی را با حضور اساتید دانشگاه الزهرا (س) با موضوع"مهارت تاب آوری" ویژه آتش نشانان و خانواده‌های آنان را آغاز نموده است.

نصیری، کاهش هیجان استرس، کاهش فرسودگی شغلی، افزایش کنترل درونی و ارتقای میزان تاب آوری آتش نشانان عزیز و خانواده‌های آنان را از جمله اهداف اجرای این برنامه‌های آموزشی برشمرد و افزود: در این کارگاه ها، آموزش‌های لازم به صورت علمی و عملیاتی در خصوص مفهوم و ساختار تاب آوری، ارتقای مهارت خودآگاهی و عزت نفس و ارتقای هوش معنوی به گروه هدف ارائه می‌شود.

به گفته مدیرکل سلامت شهرداری تهران، در مرحله اول این دوره‌ها ۹ برنامه آموزشی در ۸ منطقه عملیاتی برای حدود ۲۵۰ نفر از آتش نشانان و خانواده‌های آنان برگزار می‌شود.

کلید واژه ها: مدیریت استرستاب آوریآتش نشانیجهاد الزهراجهاد دانشگاهیجهاد دانشگاهی واحد الزهرا (س)مشاورهمرکز مشاوره


نظر شما :