نشست هم اندیشی جهاد دانشگاهی واحد الزهراء(س) و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱

سکینه بدرلو، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ در تاریخ ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ از این واحد الزهرا(س) بازدید نموده و با ظرفیت ها و امکانات موجود آشنا شدند.
نشست هم اندیشی جهاد دانشگاهی واحد الزهراء(س) و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) سکینه بدرلو، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ در تاریخ ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ از این واحد بازدید نموده و با ظرفیت ها و امکانات موجود آشنا شدند. سکینه بدرلو در این بازدید ضمن تاکید بر اهمیت همکاری های سازنده و کاربردی و با اعلام ظرفیت های آن معاونت، برای فعالیت های مشترک در آینده ابراز امیدواری نمود.  
در این بازدید همچنین زهرا نقی‌زاده، رئیس واحد، به معرفی ظرفیت های جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) پرداختند. ایشان در بخشی از صحبت های خود بیان کردند: جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) تنها واحد تک جنسیتی جهاددانشگاهی است که در راستای اهداف و سیاست های نظام اسلامی و دانشگاهی به طور ویژه در حوزه بانوان جامعه فعالیت می نماید. از جمله فعالیت های شاخص این واحد، گروه پژوهشی "مسائل اجتماعی زنان"، تنها مرکز علمی کاربردی ویژه بانوان در کشور، مرکز آموزش های تخصصی مهارت محور و همچنین "مرکز تخصصی خدمات روانشناسی و مشاوره ازدواج و تحکیم خانواده" (دارای مجوز از سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور و وزارت ورزش و جوانان) می باشد که با حضور اساتید و متخصصان مرتبط و اثر بخش اقدام به مداخلات تخصصی روانشناختی و اجتماعی و ارایه خدمات متعدد به دختران و بانوان کشور عزیزمان می نماید. حسب ضرورت و اهمیت موضوع و توجه به آسیب های روانشناختی و اجتماعی، تا کنون فعالیت های متعددی همچون پژوهش های میدانی و مطابق با برنامه مداخله، پایش و غربالگری، آموزش مهارت ها (پیشگیری)، توانمندسازی و مهارت افزایی خانواده ها و مشاوره (درمان) صورت گرفته است.
ایشان در ادامه سخنان خود تشریح نمودند که از جمله فعالیت های شاخص دیگر در این واحد راه اندازی "اندیشکده بانوان" با تمرکز بر دختران و زنان میهن عزیزمان است که نقش اساسی در پایداری و تعالی خانواده و تربیت نسل های آینده دارد. این مرکز فعالیت خود را با هدف هم اندیشی و هم افزایی بین رشته ای و بین بخشی دستگاه ها و حوزه های تصمیم ساز و تصمیم گیر و انتقال دستاوردها و تجربیات و ارایه نتایج کاربردی و عملیاتی به دستگاه ها و حوزه های مربوطه به انجام می رساند. این مهم از طریق اجرای طرح های اندیشه ورزی در حوزه زنان و دختران، برگزاری کارگاه ها، نشست ها و وبینارهای علمی تخصصی با حضور اساتید، صاحب نظران، متخصصین، مسئولین اجرایی و تصمیم ساز در حوزه زنان صورت می گیرد. تهیه و تدوین اسناد سیاستی (بولتن، خلاصه و سند گفتگوی سیاستی) برای ارائه به مسئولین  بلندپایه اجرایی کشوری، مسئولین اجرایی و فعالین حوزه در دستور کار این اندیشکده می باشد.
    
در نهایت طرفین برای برقراری تعاملات و همکاری های در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، مشاوره ای و اندیشه ورزی به منظور توانمندسازی و ارتقاء دانش و مهارت بانوان فیمابین جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) و معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ اعلام آمادگی نمودند.
 

کلید واژه ها: هم اندیشی جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) شهرداری منطقه11 شهرداری تهران معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه11


نظر شما :