گزارش برگزاری رویداد استارتاپی با عنوان تن پوش کودک با موضوع بحران کرونا

گزارش برگزاری رویداد استارتاپی با عنوان تن پوش کودک با موضوع بحران کرونا

۲۴ مهر ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۱ کد : ۲۳۸۷۳ آخرین اخبار مرکز علمی کاربردی تهران ۴
این رویداد در روز چهارشنبه ۲۳ مهر ماه سال جاری یا میزبانی مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی تهران ۴ و با حضور مسئولان مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تهران ، متخصصان دانشگاهی و متخصصان فعال در حوزه صنعت پوشاک به صورت وبینار برگزار گردید
گزارش برگزاری  رویداد  استارتاپی  با عنوان  تن پوش کودک  با موضوع  بحران کرونا

در این رویداد   رییس مرکز  آموزش  علمی کاربردی جهاد دانشگاهی  تهران 4 ، سرکار خانم دکتر محمدی فر  با خیر مقدم  به شرکت کنندگان  حاضر در جلسه ، توضیحاتی  در مورد  رویداد تن پوش کودک  ارائه دادند . ایشان فرمودند از بین120 طرح  ارسال شده  40 طرح  در داوری نخست  انتخاب شد.

سپس در ادامه  رئیس موسسه آموزش  علمی کاربردی جهاد  دانشگاهی  ،  جناب آقای دکتر گودرزی  فرمودند:  مرکزعلمی  کاربردی جهاد دانشگاهی  یک مرکز  صرفا آموزشی  و تک جنسیتی  است که باید  با یک هم افزایی  و تلاش  و برنامه ریزی به جنبه مهارتی در زمینه  اشتغال  ارتقا  یابد به این صورت  که می بایست   فضایی را ایجاد کنیم که ایده ها  و خلاقیت  را شناسایی  و با یک نگاه  توانمند سازی  و تسهیل گری بتوانیم از مدرک گرایی  صرف  که تنها   جنبه آموزشی  دارد  مهارت شغلی  متناسب  با نیاز بازار   و شرایط جامعه  را ایجاد کنیم در پایان  جناب  آقاب دکتر گودرزی  بیان کردند که انشاا... در پایان کرونا  این رویداد  را به صورت حضوری برگزار  کنیم  و همچنین ایشان  از سرکار خانم دکتر محمدی فر ، سرکار  خانم  میر طالبیان  مدیر اشتغال جهاد دانشگاهی  واحد الزهرا (س) ، داوران و مدرسان ،  و جناب آقای  دکتر واحدی رییس  دانشگاه  جامع علمی کاربردی  استان شرق تهران   تقدیر   و تشکر  به عمل آوردند.

   و همچنین آقای مهندس بختیاری معاون جناب آقای دکتر  بادکو  رییس سازمان تجاری و اشتغال  زایی فرمودند،  دغدغه  مراکز  رشد و فناوری  بحث نوآوری  است. آنچه یک مرکز فناوری را فعال  می کند این است که بتوانیم  چالش های  بخش صنعت  را شناسایی  کنیم که در حال حاضر این امر با همکاری  جناب آقای  دکتر گودرزی  و آقای دکتر موسی زاده مدیر کل  دفتر نوآوری،  فناوری  و تجاری سازی  دانشگاه جامع   امکان پذیر هست. لازم به ذکر است  سایر مسئولین  جناب آقای  دکتر موسی زاده  مدیر کل  دفتر نوآوری ، فناوری و تجاری سازی دانشگاه جامع و  جناب آقای دکتر غفاری معاون فرهنگی دانشگاه  جامع علمی کاربردی  استان شرق تهران از برگزار این رویداد  نهایت تشکر  را به عمل آوردند.

جمع بندی   نظرات داوران  صنعت و دانشگاه:

 سرکار  خانم مهندس علیشعار  از داوران  بخش صنعت،  با توجه  به بررسی نظرات دانشجویان  دردفاع از طرح ها ی خود ،  فرمودند این  40 طرح  انتخابی ،  بیشتر  در زمینه نقاشی  قوی  بوده  است  و در حوزه  طراحی موفق نبوده  اند  و هدف ما  داشتن  ذهن های  خلاق  است . ایده ها  باید  خلاق و نوآورانه باشند. با  ملاحظه ی طرح ها  هر کدام  تنها  در یک جنبه  قوی بوده است که می بایست تیم سازی کنیم.

 سرکار خانم بخشی  از  داوران  بخش دانشگاهی ،  با توجه  به بحران کرونا  این طرح  ها  به سختی جمع آوری شده  اند  و  دارای خلا های  زیادی  در طراحی  بخش کودک  و نوجوان  است  که لازم  است طرح های خود را از جنبه آموزشی به صورت عملی  ا ارتقا دهند و به شکل تخصصی آن را انجام دهند.

 سرکار خانم   مهندس خانی از داوران بخش صنعت : آنچه که باید  در مسائل  تولید  در نظر گرفته شود  بحث هزینه ها است  که  باید  مقرون به صرفه باشد یعنی از جنبه تکه دوزی یا گل دوزی صرف بتوانیم  فاصله بگیریم و تیتراژ تولید  را بالا ببریم به این صورت که می توان از طرح های  چاپی نیز استفاده کرد  آنچه  اهمیت دارد  این است  که سرعت  عمل در   تولید  داشته باشیم

 سرکار خانم  مهندس علیعشار   در ادامه صحبت های   مهندس خانی  فرمودند  آنچه برای ما  باید  مهم  و در الویت  باشد بحث خلاقیت  و نوآوری  است  اینکه فقط مقرون به صرفه  باشد  موجب  می گردد خلاقیت در آن گم   شود و آنچه اهمیت دارد این  است  که  ذهن کودک  را  از لحاظ روانی  در  بحران کرونا  آماده  کنیم.

 در ادامه  هم یکی از داوران بخش دانشگاهی فرمودند که هیچ اثری از هویت  ایرانی در طرح ها نبوده است.

کلید واژه ها: مرکز علمی کاربردی تهران 4 جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س)


نظر شما :